برای تبلیغ در وب سایت ایمیل بزنید
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

قابی زیبا با شاخه‌های خشک درختان - پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد کارآفرینی خلاقیت هنر خوداشتغالی
X
تبلیغات
رایتل

مدآنلاین: همه ما از دیدن دست سازهای تزئینی خود، در گوشه‌گوشه خانه لذت می‌بریم. این که بتوانیم خودمان دست به کار شویم و به کمک عناصر طبیعی وسیله‌ای تزئینی برای زیباتر کردن خانه‌مان بسازیم می‌تواند هم اوقات فراغت‌مان را پر کند و هم اینکه وسیله‌ای مفید برای دکوراسیون منزل بسازیم. در این مطلب می‌خواهیم نمونه‌ای از تزئین قاب با شاخه‌های خشک درختان را به شما آموزش بدهیم که ساختن آن برای کودکان شما هم سرگرم کننده خواهد بود. با مدآنلاین همراه شوید.


وسایل مورد نیاز برای تزئین قاب با شاخه‌های خشکیده:

قاب چوبی
قیچی هرس
رنگ قهوه‌ای اکریلیک
برس اسفنج
چسب تفنگی و چسب چوب
۴۰ تا ۵۰ شاخه خشکیده کوچک
خزه و گل مصنوعی تزئینی


مراحل ساخت:

به نوشته چیدانه، اگر در منزل قاب چوبی رنگ دارید که با گذشت زمان رنگ و رویی ندارد آن را دور نیندازید. این قاب‌ها بهترین گزینه برای این کار هستند، تنها کافی‌ست که پهنای سطح بیرونی این قاب زیاد باشد. حتی شما می‌توانید به کمک تکه چوب‌های بلااستفاده قابی کوچک و ساده بسازید و در این کار از آن استفاده کنید. برای زیباتر شدن ظاهر و صاف بودن سطح آن می‌توانید از یک لایه رنگ قهوای اکریلیک استفاده کنید و به مدت یک ساعت اجازه دهید تا خشک شود. فقط فراموش نکنید که باید سطح قاب را قبل از شروع کار تمیز کنید.
شاخه‌های کوچک و باریک درختان را از میان شاخه‌های خشکیده انتخاب کنید، آنها را تمیز کنید. اگر گوشه تیزی دارند که دست شما را اذیت می‌کند آن را جدا کنید و با توجه به ابعاد طول و عرض قاب مورد نظرتان با قیچی هرس کوتاه‌شان کنید. به عنوان مثال اگر طول قاب شما ۲۰ سانتی متر است لازم نیست که همه شاخه‌ها به همین اندازه بریده شوند. برای طبیعی‌تر جلوه کردن کار آنها را در ابعاد ۲۱ تا ۲۳ سانتیمتر ببرید.

کار را با گرم کردن چسب حرارتی و شاخه‌های بلندتر شروع کنید. سعی کنید شاخه‌های ضخیم‌تر را برای لایه‌های اول انتخاب کنید و شاخه‌های باریک‌تر را برای مراحل بعد کنار بگذارید. در گوشه‌ها و محل تداخل شاخه‌ها به دقت آنها را به کمک چسب محکم کنید و به شکلی آنها را بچینید که ظاهری منظم داشته باشند.
با اضافه کردن شاخه‌های بیشتر کار را ادامه دهید. دقت کنید که برای هر چهار ضلع قاب به تعدادی تقریبا مساوی شاخه در نظر گرفته باشید. کار نباید به شکلی پیش برود که در پایان کار تجمع شاخه‌ها بر روی یکی اضلاع بیشتر باشد. رعایت این نکته در زیبایی قاب شما تاثیر گذار خواهد بود.

این کار را تا جایی ادامه دهید که شاخه‌های کوچک به خوبی سطح روی چارچوب قاب را پوشانده باشند.
در این مرحله نوبت آن رسیده تا از خزه و گل‌های تزئینی استفاده کنید. خزه‌های سبز رنگ را در دو گوشه که دو سر قطر مستطیل قاب شما قرار می‌گیرند بچسبانید.

به یاد داشته باشید در قسمت پایین قاب از خزه و گل‌های بیشتری استفاده کنید. این کار در قسمت بالای قاب تعادل بصری آن را به هم می‌زند و سنگینی را به بالای تصویر می‌برد.

 


اکنون این قاب زیبا آماده است تا بر روی دیوار منزل شما بنشیند و عکس خانوادگی شما در معرض دیدتان قرار دهد. اگر شما علاقمند به طبیعت هستید حس طراوت چوب را با این قاب به خانه آورده‌اید.