برای تبلیغ در وب سایت ایمیل بزنید
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

خلاقیت: پنکک و نرم کننده خانگی بسازید - پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد کارآفرینی خلاقیت هنر خوداشتغالی
X
تبلیغات
رایتل

خلاقیت: پنکک و نرم کننده خانگی بسازید

مدآنلاین: شرکت‌های آرایشی و بهداشتی درتمام دنیا برای تهیه محصولات آرایشی از مواد سمی مانند سرب و جیوه استفاده می‌کنند.هیچ قانونی هم نمی‌تواند جلوی این کاررا بگیرد.لوازم آرایشی با مواد شیمیایی، نگهدارنده‌ها و آلرژن‌ها پرمی‌شوند و بسیارهم گران‌قیمت هستند. بهتر است خودتان دست به کارشده و با مواد طبیعی و خوراکی درآشپزخانه کرم پودرو رژلب‌تان را تهیه کنید.
برای حفظ زیبایی همراه با سلامتی شما طرز تهیه پنکک با آرد برنج و یک نرم‌کننده لب رنگی را توضیح می دهیم.

طرز تهیه پنکک

تابه‌ای را روی حرارت قراردهید و مقدار کمی آرد برنج درآن بریزید. درچند مرتبه اول که این پنکک را تهیه می‌کنید از میزان کمی آرد برنج استفاده کنید.
حرارت را بسیارملایم کنید و کم کم آرد را هم بزنید تا آرد قهوه‌ای شود. مهم است که حرارت کم باشد تا شما بتوانید روند تغییر رنگ آرد برنج را تحت کنترل داشته باشید تا تغییر رنگ به سایه‌ای که منطبق بررنگ پوست شما باشد برسد.

به هم‌زدن آرد با یک قاشق چوبی را ادامه دهید تا رنگ آرد کاملا یکدست شود. وقتی به رنگ مورد نظرتان رسیدید حرارت را خاموش کنید و ظرف را کناربگذارید تا سرد شود. بعد ازخنک شدن پنکک دست‌سازتان را دریک ظرف درب‌دار بریزید.

طرز تهیه نرم کننده لب

در یک ظرف شیشه‌ای (مناسب برای قراردادن روی حرارت یا ماکروویو) مقداری موم زنبور عسل بریزید و آن را روی حرارت اجاق گاز یا در ماکروویو قراردهید.
یک چغندررا شسته و پوست آن را بگیرید و با آبمیوه‌گیری آب خالص چغندررا بگیرید.آب چغندر را هم درظرفی (ترجیحا شیشه‌ای) کنار بگذارید.
موم را با حرارت کم ذوب کنید. اگرآن را روی اجاق قراردادید به طورمدام هم بزنید تا موم ذوب شود و اگرازماکروویو استفاده می‌کنید درفواصل 30 ثانیه‌ای آن را ازماکروویو خارج کرده و هم بزنید.
هنگامی که موم کاملا ذوب شد به میزان رنگ مورد نظرتان، آب چغندررا درموم بریزید و هم بزنید. این مخلوط را در ظرف مورد نظرتان بریزید و کناربگذارید تا خنک شود.

نکته: شما می‌توانید با مخلوط‌ کردن آرد برنج با پماد زینک اکسید (پمادسوختگی) یک ضدآفتاب طبیعی بسازید.