برای تبلیغ در وب سایت ایمیل بزنید
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

این عصرانه‌خوری سرامیکی را در آینه ببینید - پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد کارآفرینی خلاقیت هنر خوداشتغالی
X
تبلیغات
رایتل

مدآنلاین: «لوئیس زاهاریس» (Louisa Zahareas) فارغ‌التحصیل آکادمی طراحی «آیندهوون» یک عصرانه‌خوری سرامیکی طراحی کرده است که شکل ناقصی دارند و تنها زمانی طبیعی به نظر می‌رسند که تصویر آنها را در آینه مشاهده کنیم. زاهاریس این مجموعه سرامیکی را به عنوان بازسازی یک میهمانی ناهار خانوادگی طراحی کرده است، به شکلی که معمولا از طریق اسکایپ یا فیس‌تایم از دوربین کامپیوتر یا اینترنت دیده می‌شود.

او درباره این طراحی این مجموعه می‌گوید: «من با تصویری از لوازم رو‌میزی شروع کردم و سپس همه چیز را متناسب با چشم‌انداز دوربین لپ‌تاپم تغییر دادم. آن‌گونه که وب کم دنیا را می‌بیند. به این ترتیب، به نوعی رئالیسم جدید رسیدیم، چیزی که سالوادور دالی می‌‎دید که از روابط ما روی صفحه‌های کامپیوتر الهام گرفته شده است.»
این اشیا زمانی که بر اساس زاویه دید معینی جلو دروبین چیده شوند، نرمال به نظر می‌رسند اما وقتی از نزدیک به آنها نگاه می‌کنید، شکلی عجیب و غریب دارند. نیمه بالایی فنجان نسبت به نیمه پایینی کج شده و قوری نیز شبیه دو قوری چسبیده به هم طراحی شده است. قندان این عصرانه‌خوری نیز به شکلی طراحی شده است که گویی روی یک زیرفنجانی قرار داده شده است.
زاهاریس نمونه‌های اولیه این مجموعه را در حالی طراحی کرد که از دوربین گوشی‌اش به اشیا نگاه می‌کرد. البته اشکال پیچیده‌ای مانند قوری باید با روش‌های ریاضیاتی محاسبه می‌شدند. او برای طراحی این اشکال پیچیده با «دیان هانسفورد» (Dianne Hansford) کارشناس هندسه محاسباتی همکاری داشت.


زاهاریس درباره طراحی جدید خود می‌گوید: «فرمول‌های اصلی از ریاضیات دوبعدی عدم تقارن در نقاشی گرفته شد که نمونه‌ای از استفاده آن را در نقاشی «سفرا» اثر «هولبین» در سال 1533 مشاهده می‌کنیم. بنابراین در واقع یک تکنیک بسیار قدیمی است اما برای تولید محصولات سه‌بعدی باید آن را تغییر می‌دادیم.»

مترجم: علی جعفری