برای تبلیغ در وب سایت ایمیل بزنید
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

با این ۱۰ ایده کاموایی دکوراسیون منزلتان را کوک بزنید - پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد کارآفرینی خلاقیت هنر خوداشتغالی
X
تبلیغات
رایتل

ترفند های دکوراسیون: استفاده از هنرهای کمتر شناخته شده در طراحی دکوراسیون داخلی می تواند فضای داخلی منزل شما را منحصر به فرد تر جلوه دهد. چهره خانه شما زمانی متفاوت تر خواهد شد که شما جسارت استفاده از هنرهای کمتر شناخته شده را در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان داشته باشید. این هنر ها می توانند یاد آور خاطرات خوب گذشته باشند و شما با نگاه کردن به این لوازم که با چنین هنری ساخته و تزیین شده اند  بازگشتی به اصالت هنرهای قدیمی داشته باشید.

یکی از این هنرهایی که می شود از آن به نحوی زیبا در طراحی دکوراسیون داخلی خانه بهره برد هنر کوک زدن روی وسایل دکوری یا شماره دوزی است. به وسیله کامواهای رنگی و زیبا صورت می گیرد، جالب است بدانید که برای این کار می توانید توری های مخصوص به این کار و نقشه های زیبا را تهیه کنید و با آن ها چهره ای متفاوت به خانه تان ببخشید.  حالا که کم کم به فصل های سرد سال نزدیک می شویم، ایده استفاده از چنین هنرهایی می تواند خوب و کاربردی باشد. اگر کنجکاو هسستید تا با این هنر و نحوه ساخت وسیله های دکوری این چنینی آشنا شوید حتما با این مطلب جذاب از چیدانه همراه باشید.   

کوسن های کوکی

۱- کوسن های کوکی 

دلتان می خواهد ظاهر کوسن هایتان را عوض کنید؟ خب پس همین الان به سراغ کامواهای قدیمی که برای روز مبادا داخل کمد تان قرار داده بودید بروید و شروع کنید به زدن کوک های ضربدری روی آن. می توانید از چند رنگ مختلف استفاده کنید تا جذابیت کوسن هایتان بیشتر شود. حتی می توانید برای زیر لیوانی های تان هم از همین ترفند استفاده کنید. یادتان باشد که کوسن ، کوچک اما تاثیر گذار در دکوراسیون منزل است.  

۲- کاناپه های کوکی 

بعد از آن که دوختن کوسن های تان تمام شد حالا نوبت آن است که به سراغ کاناپه ها بروید، شش صفحه کوک زده به اندازه های دلخواه تان را به صورت مکعب به هم بدوزید و داخل آن را از پشم شیشه پر کنید، و کوسن های کوکی خود را هم روی آن بگذارید تا مجموعه ای از مبلمان های کوکی جذاب داشته باشید.این کار باعث می شود طرز فکرتان را به کاناپه تغییر دهید.

تزیین فنس های نازیبای حیاط با کامواهای رنگی

۳- فنس های حیاط تان را کاموایی کنید

ظاهر نازیبای فنس های حیاط تان را دوست ندارید؟ خب راه حل آن بسیار ساده است می توانید با مقداری کاموا و کمی خلاقیت طرحی از یک گل زیبا را روی آن نقش بزنید. کاموا ها را به حالت ضربدری روی فنس ها گره بزنید و فنس های دور باغچه خانه تان را با این کار چهره ای متفاوت ببخشید. به این کار زندگی تازه، در حیاط خانه می گویند. 

صندلی های تزیین شده با کاموا و هنر کوک زنی

۴- صندلی های تزیین شده با کاموا و هنر کوک زنی

آیا در خانه شما هم صندلی های قدیمی رنگ و رو فته ای پیدا می شود که می خواهید از شر آن ها خلاص شوید؟ خب بهتر است این کار را نکنید چیدانه پیشنهاد بهتری برای شما دارد، شما می توانید با مقداری رنگ و کمی کاموا معجزه کنید و ظاهر این صندلی ها را جذابیت خاصی ببخشید. به عکس بالا نگاه کنید، این صندلی ها برای تان جذاب نیستند.

مطلب پیشنهادی چیدانه: ساخت صندلی عثمانی زیبا با صندوقچه قدیمی!

 تابلوهایی ساخته شده از کاموا  

۵- تابلوهای کاموایی 

از این کامواهای رنگی می توانید برای ساخت تابلوهای کاموایی جذاب استفاده کنید، حالا که به فصل های سرد سال نزدیک می شویم وجود چنین عناصر تزیینی در دکوراسیون داخلی خانه می تواند جذاب و گیرا باشد. 

دلتان می خواهد برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان با یک شرکت متخصص یا طراحانی خلاق و زبر دست مشورت کنید؟ پس حتما سری به بخش معماری داخلی و طراحی دکوراسیون اهالی فن چیدانه بزنید و با این گروه های متخصص در سراسر ایران آشنا شوید و از آن ها بخواهید تا به شما در این کار کمک کنند. 

لوستر کوکی

۶- لوستر های کوکی جذاب 

چقدر جذاب می شود اگر در اتاق خواب های تان لوستر هایی داشته باشید که نقش و طرح های روی آن را خودتان زده باشید. و هر دفعه که روی تخت دراز می کشید و چشم تان به این لوسترهای زیبا می افتد به هنرمند بودن خود افتخار کنید. پس منتظر چه هستید؟ می توانید بعد از ظهر روز تعطیل تان را برای این کار بگذارید تا هم کمی تفریح کنید و هم از روز خود لذت ببرید. 

مطلب پیشنهادی چیدانه: ساخت لوستر چشمگیر با کاغذهای شیرینی

فرش های تزیین شده با کاموا

۷- فرش های کاموایی 

هنر کوک زنی می تواند در ابعاد بزرگ تر هم مورد استفاده قرار بگیرد، مثلا برای درست کردن یک فرش بامزه و زیبا برای فضای غذاهخوری خانه تان، این کار شاید کمی وقت گیر به نظر برسد ولی مطمئنا نتیجه نهایی آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی چیدانه: کدام فرش ایرانی مناسب دکوراسیون منزل شماست؟

۸- وسایل روی میز تحریرتان را با کاموا تریین کنید

استفاده از وسیله های کاموایی روی میز تحریرتان می تواند میز شما را جذاب و منحصر به فرد کند. مثلا جا مدادی ها یا ست لوازم اداریتان. برای استفاده از کاموا ها هیچ محدودیتی وجود ندارد.

لوازم آشپزخانه کاموایی

۹- ظروف کاموایی 

وقتی که شروع به استفاده از هنر کوک زنی کاموایی می کنید دیگر نمی توانید از آن دست بکشید، دلتان می خواهد هر چیزی را با استفاده از این تکنیک رنگ و جلوه ببخشید، حتی ممکن است به ظرف هایی هم که پتانسیل این کار را دارند هم رحم نکنید، درست مثل چیزی که در عکس بالا می بینید. 

اگر در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان سوالی دارید می توانید آن را در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه مطرح کنید تا کارشناسان چیدانه به شما کمک کنند. 

تزیین نشیمن صندلی ها با کاموا

۱۰- تزیین نشیمن صندلی ها با کاموا 

چند پاراگراف بالاتر به شما نشان دادیم که چگونه می توانیم با استفاده از تکنیک کوک زنی کاموایی چهره صندلی را عوض کنیم، این هم نمونه دیگری از این ایده است با این تفاوت که در این عکس نشیمن صندلی مورد استفاده قرار گرفته است که خب این هم در نوع خود خلاقیتی زیبا است.