برای تبلیغ در وب سایت ایمیل بزنید
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

جادوی معماری کویری را ببینید! - پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد کارآفرینی خلاقیت هنر خوداشتغالی
X
تبلیغات
رایتل

مجله منزل - سحر فلک‌رو: صاحبان این خانه نقاش هستند. زن و شوهری که حالا اینجا زندگی می‌کنند همیشه دل‌شان یک خانه رویایی روی سنگ‌های بیابانی کالیفرنیای جنوبی می‌خواست. آنها یک روز داشتند توی کتابفروشی محله‌شان کتابی را ورق می‌زدند که به‌طور اتفاقی به عکس‌های پروژه آرشیتکتی به نام Kellogg رسیدند؛ پروژه‌ا‌ی به سبک ارگانیک.
اینجا یک خانه ارگانیک است!

از آن لحظه تا پیدا کردن آقای کلاگ زمان زیادی طول نکشید. کلاگ خیلی سریع دست به کار شد و نتیجه شد این چیزی که دارید می‌بینید؛ یک خانه منحصر به فرد در دل صحرا. راز کلاگ برای طراحی این خانه چه بود؟ با این ما همراه شوید تا جادوی معماری کویری را ببینید.
 
 
اولین نکته‌ای که در طراحی خانه مورد توجه همه قرار می‌گیرد، این است که دکور داخلی و تزیینات خارجی تماما از اسکلت بدن جاندارانی چون ماهی و حیوانات غول‌پیکر ماقبل تاریخ ایده گرفته شده است.  به حصار بیرونی، حفاظ در ورودی خانه، فرم پایه‌های صندلی‌ها و پایه میز ناهارخوری و. .. توجه کنید!
اینجا یک خانه ارگانیک است!

 این خانه بتونی با بدنه‌ای که از روی سنگ‌ها به سمت بالا حرکت کرده و با پیچش و چرخش سایبان‌ها مانند درخت نخل شده، فضای داخلی را کاملا تحت پوشش خود قرار داده است. جدا از هماهنگی فرم خارجی با محیط، طراحی داخلی آن هم کاملا با محیط و فرم بنا هماهنگ است.
اینجا یک خانه ارگانیک است!

کار طراحی داخلی آن توسط John Vugrin طی چندسال صورت گرفت. او بهترین‌های خود را برای دکور داخلی بنا انجام داد و فضای داخلی را به فضایی گرم و صمیمی مبدل کرد. خانه پر از اشیای دست‌ساز اوست؛ از قفسه‌های رفت و برگشت در سراسر اتاق گرفته تا وسایل نورپردازی و کنده‌کاری‌های چوبی، دکورهای سنگی و فلزی.    

خانه‌ای که Kellogg در سال 1988 برای آنها در کالیفرنیای جنوبی آمریکا طراحی کرد، ساختش در سال 1993 به پایان رسید و بعد از آن طراحی داخلی‌اش طی چندین سال انجام شد. سبک در نظر گرفته شده برای خانه سبک ارگانیک بود. سبک ارگانیک به معنای هماهنگی کامل بنا (هم داخلی و هم خارجی) با محیط اطرافش است.
اینجا یک خانه ارگانیک است!

این خانه حتی هنگام ساخت هیچ‌گونه دخل و تصرف و تغییر ناخوشایندی در سنگ‌های بیابانی اطرافش به وجود نیاورد و رنگ و تم کلی بنا هم با محیط اطرافش هماهنگی داشت.  خانه کویر به‌سادگی، یک مثال خیره‌کننده از معماری به عنوان هنر است. فرم قابل توجه آن بازی کامل فرم بنا با صحراست که از آن خانه‌ای دیدنی و جذاب ساخته است.

برای ساخت اتاق ناهارخوری از سایبان‌های شیشه‌ای با 800 قطعه شیشه سند بلاست استفاده شده است. حمام از سنگ مرمر با وانی از جنس برنز درست شده. در ورودی ترکیبی از شیشه و فلز بدون رنگ است. حصار بیرونی خانه هم مانند یک اثر هنری متشکل از فولاد با لبه‌های تیز و تند مثل ساختار استخوان ماهی شده که از بنا محافظت می‌کند.  
اینجا یک خانه ارگانیک است!