برای تبلیغ در وب سایت ایمیل بزنید
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

زندگی شیرین‌تری را تجربه کنید - پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد کارآفرینی خلاقیت هنر خوداشتغالی
X
تبلیغات
رایتل

محمدرضا نظامی روانشناس خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: یکی از راه‌های حفظ روابط و استحکام زوجین و کاهش اختلافات میان یکدیگر، احترام به علایق،نیازها،افکار،عقاید،خواسته‌ها و احساسات طرفین بوده که باعث ایجاد رابطه عاطفی عمیق‌تر نیز خواهد شد.
   
وی در ادامه تصریح کرد: گذشت عنصر مهم در زندگی بوده که باعث از بین رفتن کینه‌ها شده همچنین عدم بازگو کردن نکات منفی و خطاهای طرف مقابل درجمع آشنایان،فراموش کردن دعواهای گذشته و نکشیدن پای خانواده‌های یکدیگر به اختلافات میان زوجین می‌تواند بهترین و سریع‌ترین راه آشتی در زمان دعوا باشد.
 
نظامی افزود: در زمان اختلاف نظر سعی کنید به جای سرزنش یکدیگر و تفسیر نادرست از موضوع ایجاد شده اقدام به شناسایی،علت یابی و گفت‌وگو در مورد آن اختلاف کرده و پیش از آن که به مشکل بزرگ‌تری تبدیل شود و پای خانواده‌ها به میان آید،آن را میان خودشان حل و فصل کنند.
 
این روانشناس خانواده در پایان تاکید کرد: چشم‌پوشی از خطاهای یکدیگر،برقراری روابط صمیمی و عاطفی با خانواده همسر،امید به دست یابی اهداف بزرگ در زندگی مشترک،لذت بردن از کنار یکدیگر بودن،توجه به نکات مثبت طرف مقابل،ایجاد روابط زناشویی سالم و با نشاط، دوری از عیب جویی،گوشه کنایه و تمسخر همدیگر از دیگر عوامل تاثیرگذار در استحکام و شیرین بودن زندگی مشترک است.