برای تبلیغ در وب سایت ایمیل بزنید
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

در لباس هم حامد بهداد هستم! - پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد کارآفرینی خلاقیت هنر خوداشتغالی
X
تبلیغات
رایتل


آقای خاص در حاشیه جشنواره فیلم فجر با «مدآنلاین» به گفت‌وگو نشست

در لباس هم حامد بهداد هستم!

مدآنلاین- ساناز صفایی: حامد بهداد بی‌شک یکی از سوپراستارهای سینمای ایران است و نوع بازی، رفتارها، لباس‌ها و واکنش‌های او در برابر دوربین‌ها، از او فردی جذاب در مقابل دوربین ساخته است و همین است که امکان ندارد در جایی حاضرباشد و ده ها دوربین به سمتش نچرخند. این ستاره پرطرفدار امسال با دو فیلم «نیمه شب اتفاق می افتد» و «هفت ماهگی» در سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر حضور دارد. استایل حامد بهداد در طول پانزده سال حضور او در سینما و تلویزیون ایران دستخوش تغییرات محسوسی  بوده است. تغییراتی که گاهی تند و گاهی آرام، این مسیر را با او پیموده است.  با این سوپراستار سینما درباره این تغییرات گپ و گفتی داریم که می‎خوانید. با مدآنلاین همراه باشید.


عکس‌های شما در این 15 سال حرکت از یک استایل فرمال در محافل رسمی و عمومی در سال‌های اولیه به سمت استایل راحت و کژوال‌ در این سال‌ها را نشان می‌دهد. این تغییر سبک و سیاق از کجا سرچشمه می‌گیرد؟
 این نظر شما درست است. این تثبیت شدن و جا افتادن با خود احساس رهایی و راحتی می‌آورد. هر چقدر بیشتر شناخته می‌شوید نوع پرومت کردن توسط خود هنرمند فرق می‌کند. به نظرم می‌آید آن مدل پوشش رسمی همه از سر انقباض و اضطراب است، اما این سر، رهایی، دیده شدن و تثبیت است. البته من هم دیگر نه انگیزه و نه حوصله این را دارم که بخواهم در این زمینه‌ها رفتار عجیب و غریبی داشته باشم. از طرفی هم به این نگاه رسیده‌ام که زیبایی الزاما در لباس و تیپ رسمی نیست و من اگر رها باشم و راحت و کژوآل و فرم روزمره لباس بپوشم باز هم می‌توانم زیبایی و آراستگی لازم را داشته باشم، یعنی آن جنبه زیبایی شناسی در این سبک پوشش هم وجود دارد. زیبایی برای من در سادگی است. راستش را هم بخواهید دیگر خیلی برایم مهم هم نیست شاید همه اینها از سر بی‌انگیزگی باشد.


یعنی دیگر ستاره بودن و دیده شدن جذابیت خود را از دست داده است؟
شاید. دیگر رهایی را بیشتر از هر چیزی دوست دارم و به نظرم بهترین حالت است. دوست دارم آرامش خیال داشته باشم و آزاد باشم. البته اقتضائاتی هم وجود دارد. اگر جایی بشود راحت بود که هستیم، اگر لازم باشد کمی رسمی‌تر باشیم، کمی رسمی‌تر می‌پوشیم و حتی اگر لازم باشد خیلی رسمی باشیم هم خیلی رسمی می‌شویم. یعنی من کاری کرده‌ام و لباسی را پوشیده‌ام که مناسب جمع بوده و اصلا فکر نمی‌کنم اگر جاهایی لباس راحت‌تر یا کژوآلی پوشیده‌ام با جمع یا شرایط و مکان عدم تناسب داشته است. به نظر خودم اتفاقا موقعیت را درست تشخیص داده‌ام.

یعنی حامد بهداد با همه ارزشی که برای رهایی و راحتی قائل است قرار نیست هیچ وقت مثل برخی بازیگران مرد سرشناس مان با کاپشن و شلوار جین روی سن اختتامیه جشنواره فجر یا مراسم رسمی دیگر بیایید؟

من نمی‌دانم مثل چه کسانی می‌توانم باشم ولی خیلی‌ها مثل من هستند. یعنی من خودم کسی هستم که روی محیط و آدم‌های دیگر تاثیر می‌گذارم. من قیاس را دوست ندارم و به نظرم هر کسی خودش است.

نمی خواهم بحث فلسفی کنم ولی واقعا هر کسی مدل خودش نیست. بسیاری از آدم‌ها در دنیای امروز شبیه دیگران هستند و خودشان نیستند.
فکر می‌کنم من جزو آن دسته از آدم هایی هستم که خیلی خودم هستم و استایل شخصی خودم را دارم. من انتخاب‌های مختلفی دارم. وقتی قرار است در میان مردم وبه  خیابان بروم یک انتخاب برای لباسم دارم، در اختتامیه یک لباس و در افتتاحیه یک لباس دیگر انتخاب می‌کنم،وقتی قرار است گفت‌وگویی داشته باشم، لباس دیگری انتخاب می‌کنم و به همین ترتیب انتخاب‌ها تغییر می‌کنند. مجموعه‌ای از لباس دارم و در مکان‌های مناسب‌شان  می پوشم. زیاد برنامه‌ریزی شده هم نیست و بیشتر دلی است. راستش را بخواهید، همین الان که داریم با هم حرف می‌زنیم، به این نتیجه رسیدم  که لباس  در نهایت برای پوشش است؛ برای اینکه سرما و گرما نخوریم یا تن و بدن‌مان را بپوشانیم. شاید هم من لباس می‌پوشم چون اخلاقی‌تر است که لباس بپوشیم. اینها دلایل اصلی من برای لباس پوشیدن است و قصد و هدفی ندارم که بخواهم در راستای مد و فشن لباس بپوشم.