برای تبلیغ در وب سایت ایمیل بزنید
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

اجاره بالگرد(هلیکوپتر) به عروس و داماد در مراسم عروسی - پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد کارآفرینی خلاقیت هنر خوداشتغالی
X
تبلیغات
رایتل

ایده اجاره بالگرد(هلیکوپتر) به عروس و داماد در مراسم عروسی و قیمت آن

ایده اجاره اجاره بالگرد(هلیکوپتر) به عروس و داماد در مراسم عروسی و قیمت آن از این به بعد عروسهای تهرانی دیگر با کاروان ماشین خیابانهای شهر ما را مزیین نمی کنند.شما هم اگر دوست دارید ماشین گل زده عروس ببینید در خیابان و روی زمین دنبال آن نگردید آسمان را نگاه کنید چون عروسهای تهرانی از این به بعد با حداقل400هزار تومان بجای ماشین، هلی کوپتر تزیین می کنند و سوار می شوند.هلی کوپتر هایی که دیگر پدر و مادر عروس و داماد هم اجازه سوار شدن به آن را ندارند چه رسد به همراهان. بر اساس این گزارش یک شرکت خصوصی در یک اقدام ابتکاری اقدام به اجاره دادن بالگردشخصی برای عروس و دامادها کرده است.

[ Photo, ژورنال دکوراسیون و چشم انداز و دیزاین

CHANNEL @DEKOR

https://telegram.me/DEKOR ]
 
 

بنابراین گزارش خبرگزاری فارس ( نقل از البرز)، هزینه اجاره یک ساعت گردش اختصاصی عروس و داماد و فیلمبردار با بالگردهای درجه 2 ساعتی 400 هزار تومان و با بالگردهای درجه یک که دارای مبل و کاناپه و ضریب ایمنی بیشتری می باشد، ساعتی 700 هزار تومان است.

خبرنگار فارس به عنوان مشتری از شرکت اجاره دهنده این بالگردها پرسید، آیا مجوز لازم از سازمان هواپیمایی دارید؟ مسوول این شرکت گفت: مجوزهای پرواز با خود شرکت است، سازمان هواپیمایی هم مجوز داده است. پرواز برفراز تهران و تا شعاع 200 کیلومتری از یک تا 3 ساعت قابل انجام است ، هزینه این بالگرد گردی هم برای 3 ساعت 2/1 میلیون تومان (البته با بالگرد درجه 2) و 1/2 میلیون تومان با بالگرد درجه یک است . بنابر اطلاعات به دست آمده، عمده پروازها از هتل استقلال و کنار برج میلاد تهران انجام می‌شود، ولی برخی پروازها از دهکده المپیک در غرب و برخی از قلعه مرغی در جنوب تهران صورت می‌گیرد. شخصی که شماره تلفن همراه او در آگهی مربوط به این گردش اعلام شده بود، به خبرنگار فارس گفت: پرواز تا ارتفاع 2 هزار پایی و با مهندس و مدیر پرواز انجام می‌شود. وی گفت: اگر قصد انجام این سفر را دارید، زودتر اطلاع دهید، چون تقاضا فراوان است و نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

 پروازهای شبانه روزی بالگردهای عروس و داماد

گرچه دستاوردهای دنیای غرب با تاخیر به کشور می‌رسد ولی امکانات رفاهی و مصرفی زودتر از تصور، پایشان به اینجا باز می شود، سفر با هواپیمای شخصی یا کشتی شخصی گرچه سالهای سالها در غرب رایج است، ولی هنوز به ایران نیامده بود که ظاهرا پای آن به کشور باز شده است، سال گذشته خبر راه‌اندازی هلی تاکسی (تاکسی هوایی) در تهران داده شد که این تاکسی‌های هوایی در حال حاضر ویژه عروس و دامادهای پولدار است، تا بلکه بر اثر افزایش امکان عرضه این خدمات به سایر گروهها هم برسد.

 گسترش دامنه تقاضای خدمات رفاهی

بنابر اعتقاد کارشناسان اقتصادی، حاصل فاصله شدید طبقاتی، تنوع فراوان در تقاضای کالا و خدمات مصرفی است، در حالی که یک جوان بیکار در جنوب تهران آرزوی دست یافتن به 400 هزار تومان وام برای خرید یک موتورسیکلت برای مسافرکشی دارد، یک جوان خانواده میلیاردر شمال شهری به راحتی می‌تواند 400 هزار تومان و حتی ده‌ها برابر آن را صرف یک ساعت تفریح خود کند. کارشناسان اجتماعی نیز معتقدند، فاصله فرهنگی در جامعه در حال توسعه بسیار عمیق است، یک استاد ارتباطات مقیم آمریکا به خبرنگار اقتصادی فارس گفت: در میهمانی که به دعوت آشنایان می‌رفتم، متوجه شدم در هر خانه یک فرهنگ وجود دارد ، بگونه‌ای که انگار هر خانواده در یک کشور دیگری قرار دارد.

داستان کرایه هلیکوپتر و هواپیما در ایران برای مراسم عروسی چند سالی است که طرفدارانی پیدا کرده است، البته طرفداران این ماشین‌های عروس خاص از جوانانی نیستند که با وام ازدواج می‌خواهند یک جشن مختصر بگیرند و هر چه زودتر به سر خانه و زندگی‌شان بروند چرا که هزینه‌های میلیونی روی دست تازه دامادها می‌گذارد. البته این روزها استفاده از هلیکوپتر‌ها به عنوان وسیله حمل و نقل عروس و داماد توسط اداره اماکن ممنوع شده است، اما مؤسسات برگزارکننده عروسی به روش‌های مختلف از این کاسبی صرف نظر نمی‌کنند.

البته با یک هواپیما نمی‌توانید امکان فیلمبرداری و عکاسی را داشته باشید، بلکه باید دو هواپیما کرایه کنید و نباید هم به کمتر از دو ساعت کرایه رضایت بدهید. در عین حال اگر می‌خواهید در پائیز یا زمستان از این هواپیماها استفاده کنید باید پیش‌بینی وضع هوای شهرستان را هم داشته باشید که به یک روز بارانی برنخورید. اما اگر یک عروس اصرار داشته باشد که حتماً می‌خواهد هلیکوپتر اجاره کند یک راه حل دیگر هم وجود دارد، می‌توانید روز قبل از عروسی یا هر زمانی که خودتان دوست دارید با لباسی غیر از لباس عروسی سوار هلیکوپتر شوید که از کرج پرواز می‌کند و بعد از آنکه از بالای البرز می‌گذرید شما را به چالوس می‌برد. اجاره این هلیکوپتر ساعتی 5 میلیون تومان است و باید به دنبال این باشید تا نامه‌ای از یک شرکت بگیرید.