برای تبلیغ در وب سایت ایمیل بزنید
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

Finish Time در مدل فلوتری دی (FLOW3D) - پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد کارآفرینی خلاقیت هنر خوداشتغالی
X
تبلیغات
رایتل جزئیات کامل درخواست خود پیرامون ویرایش فایل ورد پایان نامه و نگارش و تایپ را به مدیریت سایت "خانم دکتر احمدی" ارسال نمائید: roya64.ahmadi@gmail.com


فرمت فرم ارسالی به ایمیل مدیریت دپارتمان :

عنوان:.....  

توضیح درخواست:..... جزئیات درخواست بیان شود

مقطع:..... دکتری؟  ارشد؟ لیسانس؟

زمان:.... مدت زمان پیشنهادی؟

دانشگاه:... دولتی؟ آزاد؟ پیام نور؟ بین الملل؟ موسسه؟

استاد راهنما  مشاور:.... مشخصات و تخصص و زمینه کاری

نوع کمک درخواستی....: مراحل مورد نیاز

به مدیریت دپارتمان ایمیل نمائید:         roya64.ahmadi@gmail.com

لطفا درخواستهای خود را به ما ایمیل نمائید. ما بطور پیوسته و آنلاین در هر لحظه ای ایمیلها را بررسی نموده و پس از بررسی درخواست شما با شما تماس می گیریم و فرآیند انجام پروژه و سفارش شما شروع می شود.


برای ارسال پیام روی عکس زیر کلیک کنید- حتما ایمیل خود را بنویسید

ویرایش فایل ورد پایان نامه نگارش رفع ایردات تایپی ویراستاری نگارشی

Finish Time در مدل فلوتری دی (FLOW3D)

یکی از مباحث اصلی در زمینه مدلسازی عددی با استفاده از مدل فلوتری دی (FLOW3D) ورود مقدار زمان شبیه سازی  یا Finish Time در مدل مذکور است. بیشتر محققین که مطالعات آزمایشگاهی را در خصوص مباحث آب و سازه های آبی دارند و از مدل برای مقایسه نتایج آزمایشگاهی استفاده می کنند معمولا برای آنها مقدار عددی زمان شبیه سازی مبهم بوده و دارای سوال است. اینکه آیا مدت زمان شبیه سازی در مدل یا Finish Time بایستی همان مقدار مدت زمان آزمایش آزمایشگاهی باشد یا اینکه ارتباطی به مدت زمان آزمایش در آزمایشگاه ندارشته و تابع عوامل دیگری است؟؟؟

 

پاسخ:

مسلما شرایط اولیه آزمایشات در آزمایشگاه بر شرایط شبیه سازی در مدل فلو تری دی تاثیر گذار است ولیکن مدت زمان شبیه سازی یا Finish Time در مدل فلو تری دی بستگی به شرایط و داده های ورودی در مدل و همچنین وضعیت شبیه سازی دارد. مهمترین مسئله در شبیه سازی اینست که مدت زمان شبیه سازی یا Finish Time در مدل بایستی به میزانی باشد که جریان در پدیده مورد بررسی در هنگام شبیه سازی به یک شرایط پایدار (steady) برسد. و مدل زمانیکه شبیه سازی جریان به وضعیت پایدار رسید در صفحه مربوط به شبیه سازی پیغام میدهد. (پیغامی با این مضمون که شبیه سازی نزدیک به شرایط پایدار رسیده است) .

در صورت عدم مشاهده چنین پیغامی نتایج شبیه سازی ممکن است دارای خطای بالایی داشته باشد. حال اینکه شرایط رسیدن به شرایط پایدار تابع چه عواملی است خود مبحث جدا گانه ایست .

 پیغامی که فلوتری دی در هنگام شبیه سازی بعد از رسیدن به شرایط پایدار می دهد به شکل زیر است

============= mentor tip ===============

flow is nearly steady:

variation from the mean is

less than 3.8397E-01 % at t= 2.44366E+01

========================================